Usługi

Innowacyjność & utalentowany zespół

dla twoich najtrudniejszych wyzwań
Analizy FEM & CFD
Rozbudowane usługi obliczeniowe od ponad 15 lat stanowią jedną z głównych gałęzi naszej bieżącej działalności. Jesteśmy otwarci na różnorodne wyzwania, dlatego można powiedzieć, że liczymy wszystko: stress, life, CFD, termikę, akustykę, drgania czy spalanie. Oferujemy kontrahentom nie tylko rozległą ciągle aktualizowaną wiedzę i wieloletnie doświadczenie naszej kadry, ale również autorskie narzędzia. W efekcie decydując się na współpracę z GES, klienci otrzymują nie tylko suche wyniki obliczeń, ale także odpowiednio dobrane rekomendacje lub gotowe rozwiązania dotyczące zmian analizowanych części, lub produktów. Nie trzeba dodawać, że jest to niezwykle ceniona wartość dodana. Do skorzystania z naszych usług przekonują także atrakcyjne stawki i krótkie terminy realizacji zleceń, które możemy zaproponować dzięki wykorzystaniu własnych narzędzi.
Projektowanie & Optymalizacja
Zakres usług świadczonych przez General Engineering Solutions obejmuje projektowanie części, całych urządzeń oraz systemów maszyn. Zajmujemy się również ich optymalizacją według wskazanych przez klienta parametrów, które dotyczyć mogą np. masy, kosztu, życia itp. Dzięki możliwościom stosowanych przez nas rozwiązań spektrum zagadnień, w których można je wykorzystać, jest naprawdę szerokie. Dlatego też swoją ofertę w tym zakresie kierujemy do różnorodnych branż działających w ramach współczesnej gospodarki. Mamy doświadczenie w energetyce, kolejnictwie czy lotnictwie. Współpracowaliśmy również z oczyszczalniami ścieków w zakresie projektowania i optymalizacji zbiorników wykorzystywanych w tego typu działalności. Na swoim koncie mamy również współpracę z start-upami działającymi w branży hi-tech. A to nadal zaledwie ułamek naszych możliwości.
Ansys Wokrbench Personalizacja
Zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z wszechstronnego oprogramowania marki ANSYS daje rozległe możliwości rozwoju produktu w firmie. Niestety rozwiązanie to ma także pewne ograniczenia tj. brak powtarzalności procesu czy długi okres wdrażania nowego pracownika. Jeśli dodamy do tego dużą rotację kadry, to musimy się liczyć z realną utratą zdolności obliczeniowych. Paradoksalnie nawet wszechstronność może być swojego rodzaju ograniczeniem zgodnie z popularną, aczkolwiek niezwykle prawdziwą maksymą „że skoro coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Jednak niewątpliwą zaletą oprogramowania ANSYS są możliwości, jakie daje w zakresie customizacji, czyli dopasowania go do indywidualnych potrzeb klienta. I właśnie tą z jego właściwości postanowiliśmy wykorzystać i jesteśmy z tego niezwykle dumni. Nie będzie w tym grama przesady, jeśli napiszemy, że w tym zakresie jesteśmy lepsi niż sam ANSYS, ponieważ wielokrotnie poprawialiśmy customizacje zarówno ich, jak i współpracujących z nimi partnerów. Oferowana przez GES personalizacja ANSYS może mieć wiele wymiarów. Podstawowym jest „opakowanie” wykorzystywanego procesu projektowo-obliczeniowego w sparametryzowaną aplikację. W tym przypadku komponenty ANSYS działają niejako w tle, a użytkownik ma dostęp tylko do funkcji, które są niezbędne w wykonywanej przez niego pracy. Dzięki temu interakcję ogranicza się do absolutnego minimum, a wszystkie etapy (również obróbkę i prezentację danych) maksymalnie automatyzujemy. Innym rodzajem customizacji ANSYS, jaki wykonujemy dla naszych kontrahentów, jest dodanie fizyki, której oprogramowanie nie posiada, a która jest niezbędna, aby osiągnąć założone przez klienta cele. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia kontrahenta, oczywiście, jeśli swój pomysł jest w stanie opisać za pomocą odpowiednich równań matematycznych.
Czytaj więcej

Cloud Computing
Cloud Computing to nasza najnowsza usługa, którą można określić również mianem Virtual Contractor as a Service (VCaaS). W jej ramach oferujemy kompleksowe rozwiązanie w zakresie zautomatyzowanego i indywidualnie sparametryzowanego procesu obliczeniowego, którym klient steruje z poziomu przeglądarki internetowej. Po naszej stronie pozostają zarówno obliczenia, koszty licencji oprogramowania, koszty sprzętu obliczeniowego, bezpieczne przechowywanie danych oraz raportowanie wyników. Najprościej mówiąc: korzystasz i nie przejmujesz się niczym innym! Pełna wygoda! Usługę tą kierujemy do dwóch grup klientów. Pierwszą z nich są duże przedsiębiorstwa dysponujące rozbudowanymi zespołami inżynierskimi, które mają dużo ciekawej pracy, jednakże ich bolączką są procesy powtarzalne. Są one nierzadko również powodem dużej rotacji wyspecjalizowanych fachowców, którzy z tego powodu rezygnują z pracy. Usługa Cloud Computing pozwala na automatyzację powtarzalnych analiz. W konsekwencji eliminuje to konieczność ewentualnego wynajmu firm kontraktorskich, którym za każdym razem trzeba wyjaśniać powierzone zadania i upewniać się, czy wyniki otrzymamy w odpowiednich ramach czasowych. Automatyzacja pozwala na uzyskanie wiarygodnego wyniku za każdym razem bez ryzyka błędów ludzkich. Drugą grupą klientów, która zdecydowanie skorzysta na wykorzystaniu tego rodzaju usługi, są małe i bardzo małe firmy. Również takie, w których nie istnieją odpowiednie przesłanki ekonomiczno-biznesowe do zatrudnienia inżyniera obliczeniowca na etat. Obliczenia nie muszą być drogie! Mamy na to dowody! Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić?
Czytaj więcej

Digital Twins
Żyjemy w niezwykle dynamicznych czasach, w których chcemy przewidywać niemal wszystko. Nie wystarczają nam już prognozy pogody, dzięki którym mamy tematy do porannych small talków w windzie czy notowania giełdowe, które mają sprawić, że kiedyś staniemy się milionerami. Współcześnie chcemy przewidywać także to, w jaki sposób działać będą konkretne urządzenia czy systemy złożone z wielu maszyn. Interesuje nas również to które komponenty ulegną awarii i w jakim czasie się to wydarzy? Dane statystyczne to w tym przypadku zdecydowanie za mało. Znacznie bardziej wartościowa jest wiedza o tym, jak zachowa się wybrane urządzenie wykorzystywane przez klienta zależnie od sposobu jego bieżącej eksploatacji? Dzięki takim informacjom można dokładnie przewidzieć co i kiedy należy serwisować, aby utrzymać ciągłość pracy? Korzyści z tego są dwojakie: klienci unikają niespodziewanych awarii, a co za tym idzie drogich napraw, kosztownych odszkodowań i utraty wizerunku, unikają również zbędnych, nieuzasadnionych serwisów. GES posiada dwa komponenty niezbędne do tego, aby świadczyć usługi Digital Twins na prawdziwie światowym poziomie: wieloletnią wiedzę inżynierską oraz utalentowany zespół programistów. Możemy bez cienia wątpliwości stwierdzić, że nie ma „Owieczki Dolly” wśród maszyn, której nie bylibyśmy w stanie sklonować do cyfrowej rzeczywistości. Swoje rozwiązania opieramy wyłącznie na sprawdzonych platformach światowych gigantów tj. Ansys, Google, IBM, Microsoft, Amazon dodając do tego swój unikalny „secret souce” – state of the art knowlege (20% załogi ma tytuł PhD).
24h Trouble Shooting
Masz problem – zadzwoń! Nasz doświadczony, kreatywny i utalentowany zespół jest w stanie podjąć się każdego zadania znajdującego się w obszarze działalności prowadzonej przez General Engineering Solutions. Jesteśmy w stanie rozwiązać każdy techniczny problem i co najważniejsze nie boimy się wyzwań! Tak więc niezależnie czy przecieka zbiornik w oczyszczalni ścieków, czy nie otwiera się podwozie w łaziku marsjańskim, jesteśmy w stanie znaleźć skuteczne rozwiązanie. Cytując klasyka, czyli towarzysza Edwarda Gierka – Pomożemy!