Przemysł kolejowy


Firma GES wykonuje obliczenia wytrzymałościowe dla szeroko rozumianego przemysłu kolejowego, zarówno w zakresie konstrukcji pociągów osobowych, jak i towarowych. Przeprowadzamy obliczenia całych pojazdów, a także wybranych podzespołów, m.in. sprzęgów, zgarniaczy i mocowań elementów wyposażenia. Oferujemy analizy HVAC dla wnętrza wagonów w celu zapewnienia komfortu pasażerów. Przykładem takich analiz jest dobór lokalizacji dla punktów klimatyzacji/wentylacji i minimalizacja szczytowych temperatur wewnątrz przedziałów przeznaczonych dla pasażerów. Możliwości analiz CFD pozwalają zapewnić newralgicznym urządzeniom takim jak: przełączniki, falowniki zlokalizowane pod spodem wagonów, prawidłowe wentylowanie i działanie w trudnych warunkach, takich jak postój pociągu w tunelach lub na stacjach metra.

395948788.jpg / 20.12.2013, 20:47

W zakresie obliczeń wytrzymałościowych oferujemy:

  • analizy wytrzymałości doraźnej wg norm europejskich
  • analizy wytrzymałości zmęczeniowej 
  • analizy drgań własnych
  • analizy bucklingu
  • optymalizacje konstrukcji pod względem redukcji naprężeń
  • optymalizacje topologiczna i topograficzna konstrukcji

W ramach usług dla przemysłu kolejowego nasi specjaliści są w stanie dokonać modyfikacji dla konstrukcji kolejowych, umożliwiających poprawę wytrzymałości doraźnej i zmęczeniowej. Proponowane modyfikacje pozwalają na przygotowanie konstrukcji do stacjonarnych badań wytrzymałościowych, z możliwością redukcji ciężaru konstrukcji (przy zachowaniu wymaganej wytrzymałości) i obniżenia kosztów produkcji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zakresu naszych usług  zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.